NOC*NSF komt met coronanoodfonds

Gepubliceerd op 27 maart 2020 om 16:45

NOC*NSF gaat bonden en verenigingen die vanwege het coronavirus in financiële problemen komen, via een fonds helpen. De sportkoepel heeft vier tot vijf miljoen euro beschikbaar gesteld voor het zogenoemde Coronanoodfonds Sport.

Het fonds is vooral bedoeld voor de breedtesport, vertelt voorzitter Anneke van Zanen-Nieberg. Ze schat dat zo'n tachtig procent van de verenigingen en bonden in Nederland te maken krijgen met betalingsproblemen.

"Wij maken nu vanuit onze beschikbare budgetten middelen vrij, zodat we kunnen helpen om deze crisis te overleven", stelt Van Zanen-Nieberg, die daarbij hoopt op extra financiële steun van het rijk en van partners van NOC*NSF.

950 miljoen euro

Algemeen directeur Gerard Dielessen liet vorige week al aan de NOS weten te pleiten voor een noodfonds naar aanleiding van de coronacrisis. "De sportsector loopt 950 miljoen euro mis tot en met de zomer. Een gigabedrag", concludeerde Dielessen.

Vanwege de uitbraak van het virus hebben sportverenigingen vanaf 15 maart hun deuren moeten sluiten.